Cesta ke zdraví – stezkou zkušeností
Rozpravy kacíře o účinných nevědeckých způsobech udržení zdraví.

Posbírané zkušenosti o účinných technikách.

Zdraví je poklad

jenž je nutné neustále oprašovat

Prostor věnovaný informacím o zdraví a jak jej udržovat a znovu obnovit. Vždy a všude platilo pořekadlo "ve zdravém těle zdravý duch". Zdravotní stav i stav duše jedno jsou. Neustále se prolínají - jedno ovlivňuje druhé. Dvě strany jedné mince. Jestli leštíš jen jednu stranu a druhou zanedbáváš, pak je celá mince falešná.

Prozatím první příspěvky a odkazy, pořádek později.


Poslední aktualizace: 31.01.2023

1.1.2020

Zpracování potravy v těle
Jiný pohled na principy jak pracuje naše energetické zásobování. Zároveň také posouzení otázek s tím spojených právě z tohoto úhlu pohledu a možnosti, jak je lze řešit.

22.12.2019

Server o zdraví https://www.badatel.net/
Klikatými cestičkami, jinak to na internetu již snad ani nejde, se ke mně dostala informace, že badatelů je v tomto informačním prostoru více. A jeden kolega až se Slovenska se tématikou zdraví a s tím i spojeného poradenství již dlouho za­bývá (viz jeho rubrika "Kontakt"). Jsem rád, že pro zájemce i všechny potřebné mohu zde dát k němu směrovník.
Já jsem alternativou obnovování zdraví jinou cestou než léčivy a postupy oficiální medicíny také kdysi začínal, avšak nebyla to má hlavní cesta. Byl to jen způsob, kterým jsem se z mé předchozí cesty ryzího materialisty a zájemce o záhady měl přesunout na "kolej" praktikujícího mystika, hledajícího v hlubinách podvědomí kdysi dávno ztracený společný základ přístupu ke všemu vědění.
Boraxová konspirace
Vloženo 9.11.2019
Pokud vyguglíš výše uvedené heslo, najdeš hodně různých informací o významu prvku Bór pro své zdraví, co to v těle dělá a kde jej získat. Pro vlastní potřebu jsem si z nejdůležitějších pramenů udělal studijní rešerši (kompilát) i s odkazy na zdroje. Doplněno také kopií některých diskusí z internetu a také vlastními poznámkami. Rešerši lze stáhnout: borax.doc
C vitamín - univerzální prostředek pro zdraví
Vloženo 9.11.2019
Vitamín C má až tak výrazný dopad na zdravotní stav organismu, že příroda všechna zvířata vybavila enzymem pro jeho interní tvorbu z potravy. Nejsou tedy závislá na jeho přísunu ve stravě, nýbrž si jej vytváří v množství velmi vysoko převyšující nejen naše oficiální doporučení denních dávek, ale i hodnoty užívané při léčeních.
Bude samostatná stránka.
Prozatím rešerše pro stažení: c-vitamin.doc
Rakovina
Vloženo 9.11.2019
Rakovina jako nemoc - některé světově významné autority odvážně tvrdí, že neexistuje. Opravdu neexistuje tak, jak je nám prezentováno farmaceutickou lobby a jak jsme denně masírováni medii placenými touto lobby.
Strach je skvělý obchod.
Bude samostatná stránka.
Prozatím rešerše pro stažení: rakovina-jeji-lecba-v-historii.doc

Motto:
Rozumem vše ověřuj, smysly však otevřené měj a „rozum” – srdcem hlídej!