Stezkou moudrosti – sjednocené poznání
Rozpravy badatele o věcech spirituálních, posvátných, rituálních, tajných, tajemných a záhadných.

Co vím a smím, to sdělím.

Zdroje na cestě k duchovnímu pokroku

Mnoho je cest, které se v cíli sejdou.
Avšak mnohé "jasně osvětlené" - též v temnotu vedou.

Poslední aktualizace: 22.01.2020

Některé adresy jsou zárukou, že se tam vždy najde něco zajímavého a jejich občasná návštěva přinese nové informace, které poznání člověka posunou opět o krůček dále.

Také jsou konkrétní články hodnotné pro dokreslení vybraných témat tohoto webu.

Prozatím netříděno.



Weby doporučené k návštěvě

Ragauian
Velmi zajímavý web dalšího badatele, který také hledá a zveřejňuje informace
...o věcech mezi nebem a zemí... Kromě poradentství tam má také i hodně informačního souhrnu na téma "reinkarnace a realita" a hlavně rozsáhlou rubriku "Různé" a v ní mnoho tématických okruhů, kde se zabývá církevními podrazy vůči pravdě za posledních cca 2000 let - tedy lži a falzifikování textů, včetně Ježíšových slov - dobře ozdrojováno, aby každému byla jasná nesvatost Bible a kdo ji vlastně sepisoval a proč.
Naša Svetelná (Občianske združenie)
Webová stránka zabývající se tématem energie života, pyramid, rovněž tak napojení na Anastasii (rodové statky). Rovněž propagace díla Valery Uvarova, s nímž jsou v jistém kontaktu a také přednášek Prof. Petera Stanka. Hodně videí lze najít na jejich kanálu Naša Svetlná - YouTube
Myšlenky o čemkoli
Blog dvou autorů Vlabi a MichalB. Jak překlady, tak i vlastní názory. Hodnotné alternativní poznatky nutící k zamyšlení.
OZ Biosféra Česko Slovenský klub nových znalostí
Hodnotný web a stojí za návštěvu.


Tématické články a videa

27.12.2019

Majte najúrodnejšiu a najzdravšiu záhradu vo vašom okolí!
V souvislosti s tématem níže uvedeným a problamtikou obnovy kvality půdního fondu ke mně zároveň přišel i tento odkaz ze serveru EZOpress - Články o zdraví, ezoterike, duchovnom rozvoji a za pravdu v medicíne

27.12.2019

Peter Stanek - 6.12.19 - 1. časť - MY a Peter Stanek - 6.12.19 - 2. časť - MY
Přednáška prof. Petra Staněka 6.12.2019 - na téma: Informačná architektúra ľudského organizmu a ľudskej spoločnosti. Prednáška sa konala v Myjave.
Velmi hodnotná a informacemi naplněná přednáška, precizně, srozumitelně a s přehledem podaná o komplexní složitosti systémů člověk, příroda, zdraví. Toto jednou slyšet znamená, že již žádný "zelený terorista" člověka neoblbne. Je potřebné šířit takové dílo - poznání.
Další odkazy na kanálu Naša Svetlná - YouTube

20.12.2019

Planetofyzikální stav Země a pozemského života
Probíhající planetofyzikální změny Země dostávají definitivní podobu. Existují nezvratné důkazy, že příčinou probíhající transformace je vysoce energeticky nabitý materiál a energetická nerovnoměrnost antisotropického mezihvězdného prostoru, pronikající do meziplanetárního prostoru naší sluneční soustavy. Tato „darovaná“ nadbytečná energie produkuje hybridní procesy a narušuje energetické stavy na všech planetách, včetně Slunce.
Podrobněji:
1.0 Transformace sluneční soustavy
2.0 Reorganizační klimatické procesy na Zemi
3.0 Nástup nových klimatických podmínek a konsekvence
Boris Bolotov o skutočných vodcoch
O principu vedení bytostí prostřednictvím interakce mezi jejich biopoli. Také vlastně o komunikaci, je nutno domysled důsledky takových zjištění.
Nepoškvrnené počatie môže byť skutočnosťou
DNA a energetický otisk
Akademik Ruské akademie věd DrSc. Petr Garjaev a jeho kolegové dokázali, že hologram člověka vzniká ještě před narozením organizmu. Podrobnějí - viz odkaz.
Pyramidy - mužský a ženský princip (ukázka)
video zveřejněné 22.11.2019 z kanálu GoschaTV1
Rovnováha mezi posvátným ženstvím a posvátným mužstvím byla hluboce zakořeněna v egyptské spiritualitě, symbolismu a praktickém životě. - Ukázka z dokumentu The Pyramid Code kanadské režisérky Carmen Boulter. (2005).
Významné informace s jiným úhlem pohledu, než je oficiální vědou prosazovaný "primitivismus" Starého Egypta. Čtení starých symbolů z jiného úhlu pohledu odkrývá velmi zajímavé souvislosti. Naopak to naše současnost je primitivní.
Версии от "Разгадки Истории" и Ананнербе
video .. Proč jsou potřebné pyramidy? Přehled. Možné souvztažnosti.
Zveřejněno 25.8.2019, délka cca 17 minut. Zapni titulky a automat. překlad.
Velké množství dolmenů a jiných obdobných staveb ve světě. DNA typ r1, rozdělení na podskupiny "a" a "b" a šíření techto dvou větví světem. Vliv režimů mozkových vln, možnost jejich ovlivňování pyramidou, význam pro učení. Složitost pyramid a souvislost s tvarováním elektromagnetických polí Země. Možný důvod stabilizace planety jak geologicky, tak i na orbitu.
Řada dílčích postřehů k přemýšlení a hledání, nic průkazně významné.
Tajomstvo pyramíd CZ Dabing
Délka cca 1 hod a 42 minut. Vyrobeno v roce 2012. Zveřejněno v 10.7.2018.
Protože film pochází z hollywoodské produkce, nehledej v něm odpovědi na otázky, které film naznačuje. Ty pouze souhrnně uvádí a v tom je jeho cena, tím se liší od "oficiální egyptologie". Typicky americké neustálé opakování nic neříkajících záběrů, to podstatné by bylo možné sdělit taxativním výčtem i s ilustracemi za cca 20 minut.
Princip fungování egyptských pyramid, 2. díl Titulky CZ (My Techno Lab)
Jedině technici jsou schopni vysvětlit egyptologům v čem se mýlí.
Aby oni to však mohli pochopit, na to jim schází potřebné podstatně širší vzdělání a překáží příliš nafouknuté a samolibé ego.

Motto:
Rozumem vše ověřuj, smysly však otevřené měj a „rozum” – srdcem hlídej!